O kapele

Na konci roku 2004 se Mirek Novák a Bříza (kytara) trochu pobavili a zjistili, že by nebylo od věci založit folkovou kapelu. Už na začátku roku následujícího (2005) bylo pohromadě Lážo Plážo. V současné sestavě jsou dva zakládající členové, Tomáš Vydra Tomáš Březina.

Už v roce 2006 natočila kapela první "dlouhohrající demo" s názvem "Co z toho bude?...", čítající 10 písní. Vystupovala více než desetkrát za rok a účastnila se i prvních soutěží. V roce 2008 zpěvačku v kapele střídá Vlasta Sloupová - rytmika, zpěv; a o texty a PR kapely se začíná starat Marek Sloup.

V roce 2009 se pak počet koncertů více než zdvojnásobil a kapela si připisuje na své konto další placičku, tentokrát s názvem "Těžko říct..." Personální obměnu pak završila v roce 2010 výměna na postu flétnistky, který obsadila Bára Vančurová - flétny, zpěv. Rok 2010 přinesl některá pěkná umístění kapely - například druhé místo v interpretační Portě (Polabské oblastní kolo), bohnické semifinále Zahrady, ale i hraní na festivalech - Ve stínu vodárenské věže (Nymburk), Mýtina (Sokoleč), Folk ve Lhotě (Kostelní Lhota), Zámecké folkování (Lysá nad Labem), Folková tChýně (Chýně) či Křižanovský vaťák (Křižanov). Celkově se opět jednalo o více než dvacet vystoupení.

Kalendář kapely roku 2011 čítal už více než třicet koncertů a účastí na festivalech, mimo jiné i Folkové Růži, Prázdninách v Telči či finále Porty v Řevnicích, do kterého Lážo postoupilo z oblastního kola v Kolíně. Kapela se podílí i na pořádání vlastních festivalů, které má "pod palcem" Tomáš Březina, ovšem Lážo Plážo se k němu hrdě hlásí;-) V listopadu roku 2011 kapela natočila "první oficiální" nosič čítající třináct skladeb s názvem "Takhle z hlavy". Na konci roku 2011 Lážo Plážo opouští Vlasta Sloupová a Marek Sloup.

Kapela až do začátku roku 2016 vystupovala ve složení: Bára Vančurová - flétna, rytmika, zpěv, Tomáš Vydra - perkuse, kytara, zpěv, Tomáš Březina - kytara, zpěv a Mirek Novák - baskytara, harmoniky, zpěv.  Na začátku roku 2016 z kapely odchází Mirek Novák, kterého nahrazuje basák Petr Křišťál.

V roce 2017 se ustaluje sestava kapely, do které se vrátila naše první flétnistka Lada Zumrová a přišla mladá posila v podobě Kláry Melčákové, která kromě zpěvu hraje na kytaru, ukulele a djembe. Mužská část kapely zůstává ve složení Tomáš Vydra, Petr Křišťál a Tomáš Březina.

Těšíme se na Vás Vaše Lážo Plážo